1 Востаннє редагувалося e.rusnak1982 (2015-06-29 11:08:23)

Тема: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Підкажіть, будь-ласка, якщо порівнювати виробіток сонячних батарей потужністю 1 кВт і вітряка поутжністю 1 кВт - то де сумарний місячний виробіток буде більший?
Будинок знаходиться у досить вітряній місцевості.
Можливо у когось вже є встановлений вітряк?

2

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Питання до гадалки. Все сильно залежить від багато чого. Грубо - якщо вітер більш менш постійний, то вітряк онлі

3

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Доброго дня ,e.rusnak1982,пропоную Вам нашу допомогу та певні розрахунки по вітро та сонячній енергетиці. Ваше завдання: назвати ,що Ви хочете забезпечити даними приладами( втряком  та солярними елементами) Однозначно ,система поєднання сонця та вітру дуже перспективна та дає зм огу вирішувати різні завдання по забезпеченню домогосподарств, а сумарне виробництво ел. енергії зростає. Раджу Вам ставити краще 2-3 вітрогенератори по200-300 ват, а  не один на 1000 ват-перевірено:( легше малі зрушуюьтся вітром, надійність безперебійної роботи системи зростає,мобільність .Меньші габарити,доступність в обслуговуванні!З фотовольтаїки ,можете починати з 2-ох  150 ватних батарей , з часом нарощувати потужність,ефект не забариться. За порадами звертайтесь на елетронну пошту або на фейс бук : КОРИСНА АВТОМАТИКА:Юрій крвавич!Дякую!

4

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

я думаю, что этот выбор зависит от региона, в котором Вы живете

5

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Звичайно, все залежить від регіону. Сонячні батареї працюватимуть тільки вдень, що є очевидно, в середньому по 7-8 годин. В той час, як вітрогенератор здатен працювати і вдень і вночі, тобто 24 години на добу, але для цього необхідна вітряна місцевість. Тому необхідно відштовхуватись від статистичних показників, - кількість сонячних днів в році в даному регіоні, рівень інсоляції, середня швидкість вітру в населеному пункті на протязі року і так далі.
Якщо ж брати для прикладу ідеальну ситуацію, коли обидві електростанції працюватимуть на максимум потужності, то вітряк за 24 години вироблятиме більше електроенергії, ніж сонячна електростанція за 8 годин.

Інформація з сайту: http://smarteco.biz.ua/

Сонячні панелі, сонячні електростанції, зелений тариф в м.Рівне
http://smarteco.biz.ua/
https://vk.com/soniachni.paneli

6

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Але ж гарне питання. Ось що знайшов: є думка, що треба використовувати спільно.
"Що краще використовувати як альтернативне джерело електричної енергії, вітрогенератор або сонячні батареї? Упевнений, тим хто вже відносить себе до "альтернативщиків" з досвідом подібне питання "ріже слух". Дійсно, щоб відчувати відповідь на нього слід хоча б пару років позбирати по крупицях такі бажані вати. А кажучи серйозно, це рівносильно питанню: "Що краще використовувати гідроелектростанцію або теплоелектростанцію?" Там, де є річка і її потік забезпечує можливість використання гідроелектростанції, вибір очевидний хоча б тому, що її кіловат буде дешевше. Ну а там, де немає річки, залишається ставити теплоелектростанцію.
Зрозуміло кожен з варіантів здатний задовольняти виконання поставлених завдань при певних специфічних умовах. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які ми змушені враховувати при виборі одного, більш відповідного нашим вимогам і задумам. В рівній мірі це відноситься і до вибору вітрогенератора або сонячної батареї. Там, де об'єкти відкриті, як то кажуть, усім вітрам, напрошується використання вітрогенератора. Але, за великим рахунком, це не виключає можливості використання сонячної батареї.
Більш того, цю особливість альтернативних джерел слід використовувати собі на користь. Що я маю на увазі? Припустимо ви зібралися забезпечувати себе електроенергією від альтернативного джерела в районі систематичних і регулярних вітрів. Вибір вітрогенератора або вітрогенераторів (питання про кількість, це окреме питання) для вас очевидний. Згоден з вами і я. АЛЕ!
Обов'язково розгляньте варіант використання і сонячної батареї теж. В якому вже процентному співвідношенні розподілити загальну потужність між ними - це справу розрахунку. Важливіше інше, слід врахувати, що якщо у вашому районі присутня сезонність, то без сумніву будуть періоди, коли продуктивність вітрогенератора значно знизиться, але в цей же період підвищиться продуктивність сонячної батареї. Тим самим виключивши з усього періоду вашого електроспоживання сезонний провал.
Це ж можна віднести і до районів з переважно сонячним випромінюванням. Чи не розглядати використання вітрогенератора взагалі було б щонайменше нерентабельно.
Іншими словами, доцільно використовувати вітрогенератор та сонячні батареї спільно" (с)

7

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

Если есть деньги, то, конечно, и то, и другое. Если бюджет есть только на что-то одно - то я всегда выбираю солнце, так как его легче прогнозировать. В нашем регионе ветер есть и иногда слишком сильный, но не постоянный и часто меняющийся. Горизонтально ориентированные ветряки (вентиляторы) чаще рыскают в поисках ветра, чем вырабатывают. А ветрикально ориентированные - дорогие

Мой сайт, если кому интересно:
Блог о возобновляемой энергетике

8

Re: Сонячні батареї vs Вітрогенератор

PunBB bbcode test
Якщо Ваш регіон вітряний то можливо і є сенс встановити вітряк.
Але якщо врахувати вартість якісної установки... сонячні батареї здаються вигіднішими. Особливо якщо ввімкнути єврея)
Мене дуже порадувало що в статті згадана вартість обстуговування - здалось зовсім не вигідним.
Особливо коли ставиш вітряк для влосного користування.

Джерело: https://axiomplus.com.ua/news/mify-o-ve … ologichny/

Якщо рахувати по панелям: 1м2 за годину в середньому виробити 80Вт.
За 8 годин - 640Вт. Припустимо що у нас панелей на 20м2. В день - 12,8 кВт. Вартість кВт - 6 грн.
Набагато дешевше продавати державі вироблену енергію по зеленому тарифу та користуватись загальною smile
За умови, що вдома двухтарифний лічильник - фактично можна відмити вартість встановлення панелей та вийти в плюс по користуванню.

Джерело: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1804-19