1

Тема: Підвищення рівня герметичності будинку - найдешевший захід экономії

На сьогоднішній день мало хто приділяє увагу надмірній повітропроникності огороджуючих конструкцій будинку.
Через це витрачаються надмірні кошти на опалення, та підвищується ризик пошкодження конструкції вологою, та як її наслідок біологічне ураження (грибок пліснява..).

Не тільки в Україні іде робота по економії витрат енергії. Для прикладу уряд США планує до 2030 року зменшити енергоспоживання житлового та комерційних секторів вдвічі. Цікавим є аналіз держдепартаменту енергетики потенційних заходів, направлених на зменшення енергоспоживання будинків. З їх розрахунків виплаває, що одним з найбільш ефективних заходів є підвищення рівня герметичності будинків. Даний напрямок є найбільш дешевим серед інших, дає найбільшу економію, та найкоротший час окупності.

Як видно з цієї діаграми, сумарна кількість енергії яку можна зекономити підвищуючи рівень герметичності будинків, перевищують сумарну економію від решти заходів по підвищенню енергоефективності (утеплення, заміна вікон, и т.д.) При цьому час окупності заходів з підвищення герметичності в рази меньший ніж у решти заходів.
PunBB bbcode test
Детальніше у статті про порівняння заходів по підвищенню енергоефективності будинків.

В нас культура будівництва тільки в останній час починає звертати увагу на якість робіт пов’язаних з повітропроникністю огороджуючих конструкцій. Тільки в цьому році прийняли новий ДБН по утепленню, де визначені нормативні значення повітропроникності при різниці тиску 50Па для житлової та комерційної нерухомості.

Реальні показники існуючого в Україні житлового фонду у більшості випадків перевищують прийняті нормативні значення на порядок!

Це свідчить що в нашій будівельній галузі є великий потенціал по економії енергії на опалення, шляхом підвищення якості робіт що можуть вплинути на герметичність будинку, для нового будівництва, та шляхом усунення місць підвищеної повітропроникності в існуючих будинках.

Перевіряється рівень повітропроникності шляхом виконання Blower Door тесту. Під час тестування виконується теж пошук місць підвищених тепловтрат. Тест триває кілька годин, і є вартим для того щоби упевнитись, що все зроблено правильно, або щоб знайти всі місця які можна виправити.

Якщо є запитання по даній технології з задоволенням відповім.