1

Тема: Чи допомагають економити двухтарифні лічильники (новий нічний тариф)?

Знаю, що в Європі в багатьох людей встановлені двухтарифні лічильники.
Чи є зміст ставити такі ж у нас?
Можливо вже хтось мав з ними справу?

Також цікавить новий нічний тариф для тих, хто купив електрокотел - http://dt.ua/ECONOMICS/ukrayincyam-yaki … 6560_.html

Чи хтось вже отримує електроенергію по цьому тарифу? Чи це вигідніше від газу?
Буду вдячний за відгуки

2

Re: Чи допомагають економити двухтарифні лічильники (новий нічний тариф)?

Я считал и получается что экономии нет, так как дневной тариф идет с повышающим коэфициентом кажется 1.2, а ночной с понижающим 0,7. В связи с этим необходимо либо переходить на ночной образ жизни, либо сидеть на одном тарифе с коэфициентом 1.

3

Добрий вечір!Я вважаю що економія буде,якщо перевести посудомийну,пральну машину,бойлер,електричну теплу підлогу,електрокотел і інші енергоємні прилади на нічну роботу.
Але як швидко окупиться заміна лічильника і перехід на цей тариф(включаючи біганину,нерви,,на лапу,,)???
Думаю у кого споживання 100-200кВт в місяць не варто заморочуватись.

Дякую!!!

4

radiant26 написав:

Добрий вечір!Я вважаю що економія буде,якщо перевести посудомийну,пральну машину,бойлер,електричну теплу підлогу,електрокотел і інші енергоємні прилади на нічну роботу.
Але як швидко окупиться заміна лічильника і перехід на цей тариф(включаючи біганину,нерви,,на лапу,,)???
Думаю у кого споживання 100-200кВт в місяць не варто заморочуватись.

Дякую!!!

Для этого необходимо как минимум на бойлере установить реле для ночного включения, либо каждый вечер (после 0 часов) его включать, и соответственно после 8 утра выключать и только тогда пользоваться горячей водой. Кстати кому интересно - могу подсказать ЧТО это за реле и как его установить. Соответственно посудомойку и стиралку включать с отсрочкой запуска (после 0 часов), а насчет теплого пола - так это вообще не проблема. К теплым полам кажется продается модуль программатор.
Кстати сейчас наверное нет такой квартиры, которая бы потребляла до 150 кВт. у меня дома расход порядка 400 кВт

5

Да були колись часи,і в нас нагорало 80-120   кВт.
А зараз насоси, бойлер,, теплий пол, машини П/М, С/Т.
Реле часу файна штука.Запарив якось мене "НОРД"перестав вимикатись так я його через реле часу 15хв працює 45 перерва.

6 Востаннє редагувалося ALex (2015-04-11 10:00:16)

Tesla написав:

Знаю, що в Європі в багатьох людей встановлені двухтарифні лічильники.
Чи є зміст ставити такі ж у нас?
Можливо вже хтось мав з ними справу?

В Украине с 01.04.15 повысили тарифы на электроэнергию. Для рядового потребителя в месяц теперь:
до 100 Квт = 0,36 грн/кВт
от 100 до 600 кВт = 0,63 грн/кВт
свыше 600 кВт  = 1,40 грн/кВт

Двухтарифный режим работы счетчика:
с 7 утра до 23 вечера коэффициент = 1, т.е. 1кВт потребил, за 1 кВт заплатил
с 23 вечера до 7 утра коэффициент = 0,5 , т.е. 1 кВт потребил, за 0,5 кВт заплатил, т.е. вдвое дешевле чем днем
Поставив себе вместо классического однотарифного счетчика программируемый двухтарифный = вы абсолютно ничего не теряете, а только экономите. За ночное потребление будете платить вдвое меньше обычного. Поэтому есть смысл на двухтарифном счетчике запускать после 23.00 - электрокотел, бойлер, стиралку, посудомойку и т.п. и выключать утром в 07.00. Для удобства можно поставить автоматику (реле времени http://mir-rele.com.ua/product/pcz-522-2), настроив которое оно само будет подавать напряжение на бойлер в 23 и отключит в 7, а вы спите и к утру все готово.
У меня частный дом, одна фаза, подвод 10 кВт. Электрокотел для теплого пола, электродуховка, варочная поверхость. Счетчик двухтарифный Matrix MTX http://elektrolider.com/elektroschetchi … 0-po4.html. У него жидкокристаллический экран, на котором отображается потребление днем и отдельно потребление по ночам. К примеру за месяц 300 кВт потребление днем и 500 кВт потребление ночью.
300 множим на 1 = 300
500 множим на 0,5 = 250, т.е. к оплате пойдет за 300+250 = 550 кВт, при фактическом потреблении 800 кВт
И не забудьте про сечение вашей проводки, т.к. интенсивное ночное потребление может перегреть проводку недостаточной пропускной способности, что пожароопасно. Либо вырубятся автоматы ночью, а вы спите, и на утро стиралка непостирана, бойлер холодный и из холодильника потекло
Вот вкратце достоинства ночного тарифа
Про трехтарифные счетчики не скажу, там тариф действительно хитрый

7

Тут різна інформація...
- Navicount пише: "дневной тариф идет с повышающим коэфициентом кажется 1.2, а ночной с понижающим 0,7."
- ALex: "с 7 утра до 23 вечера коэффициент = 1, с 23 вечера до 7 утра коэффициент = 0,5 "

Де можна точно дізнатися які коефіцієнти? Чи кожне обленерго має свої тарифи?

8 Востаннє редагувалося ALex (2015-04-11 12:32:37)

По Харькову тут
http://www.oblenergo.kharkov.ua/2_potreb.htm

3.Згідно з факсограмою НЕК “Укренерго” від 25.11.2014 р. № 06-1-1/13396 для розрахунків споживачів (крім населення) за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу на розрахунковий місяць встановлюються наступні межі тарифних зон:
За тризонними тарифами:
пікова зона 8.00 - 10.00; 18.00 – 22.00;
напівпікова зона 6.00 - 8.00; 10.00 - 18.00; 22.00 – 23.00;
нічна зона 23.00 - 6.00.
За двозонними тарифами:
денний період 7.00 - 23.00;
нічний період 23.00 - 7.00.

4.Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 р. № 498, розрахунки з побутовими споживачами за наявності окремого обліку споживання електроенергії проводяться:
За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
повний тариф в інші години доби.
За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

скорее всего единые тарифы по всей Украине

9

Допомогають! З 2005 року як встановив тризонний лічильник. Використовував для опалення оселі електроконвекторами в нічний час. В день опалював газом. На той час не було норм споживання до 150 до 600 и т.п. тоді було вигідно. В цьому році подав заявку, зібрав необхідний перелік документів і оформив в обленерго електроопалення, докупив 2 кВт. на той час згідно договору мав вже 3 кВт. На одну фазу максимально дозволено 5 кВт. Вартість одного кіловата 1200 грн. на все про все я витратив 2500 грн. В цю суму входить двозонний лічильник, параметризація лічильника мені нічого не коштувала, так як в мене до цього вже був встановлений багатозоний лічильник, + виніс і встановлення приладу обліка на фасад будинку. Діючи конвектори потрохи замінюю на менш енергоємні керамічні панелі. Умови тарифу під електроопалення: В опалювальний період надають 3600 кВт в місяць по пільговому тарифу "день"-0,5 грн. "ніч"-0,25 грн. все що більше 3600 по діючому тарифу. Але є одне "але"... треба зважено розрахувати потужність так як в лічильнику встановлене відсікаюче реле, яке при перевищенні договірною потужності відключає живлення, через 2 хв. витримки реле вмикає живлення і якщо потужність не зменшили до дозволеної знову відключить....тобто споживач чітко обмежений встановленою потужністю. А тепер цифри: цей опалювальний сезон я повністю перейшов на електроопалення. За жовтень спожив майже 1000 кВт. 600 кВт. з гаком по денному тарифу і за 300 кВт. по нічному, це при тому, що для гарячої води використовується бойлер на 80 л. за ці майже 1000 кВт. заплатив 368 грн. За листопад спожив 1375 кВт. на 587 грн. В минулому році в листопаді спалив 200 м. куб. газу це на сьогодні обійшлося б в 1380 грн.