1

Тема: Енергонезалежне котеджне містечко, як НАША життєва опора

Шукаю однодумців, бажаючих об'єднати свої зусилля, для гармонійного життя
НЕ відлюдництво / сектантство яке, а саме життя з мінімальними витратами.
За мотивами? Та хоч ізраїльських кібуц, з корекцією під Українські реалії
Оптимальне місце визначимо за підсумками дискусії, як варіант за тим звідки буде більшість учасників

Чим більше нас буде, тим простіше буде реалізувати наші прагнення (придбати, домогтися виділення землі)
Дана гілка буде основним майданчиком
На безлічі форумів / переважно будівельних /буду намагатись розмістити "контактні площадки"

- Самостійне будівництво будиночків, громадою (більша частина базових робіт фундамент), за розробленим індивідуальним проектом
- Земельні ділянки БЕЗ КОМУНІКАЦІЙ, принаймні без газу, електрики, зовнішнього водопостачання
У межах населених пункти / поза межами населених пунктів

Більше інформації в процесі конструктивного діалогу
Знайдуться однодумці - ДОБРЕ, але якщо не знайдуться...
ВСЕ ОДНО БУДУ реалізовувати свою МРІЮ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ! РАЗОМ МИ СИЛА, та багато чого можемо

************************************************************************************************
для не совсем понимающих  - ДЕРЖАВНУ МОВУ
************************************************************************************************

Ищу единомышленников, желающих объединить свои усилия, для гармоничной жизни
НЕ отшельничество/сектантство какое, а именно жизнь с минимальными затратами.
По мотивам? Да хоть израильских кибуц, с коррекцией под  Украинские реалии
Оптимальное место определим по итогам дискуссии, как вариант по тому откуда будет большинство участников

Чем больше нас будет, тем проще будет реализовать наши устремления (приобрести, добиться выделения земли)
Данная ветка будет основной площадкой
На множестве форумов/преимущественно строительных/, постараюсь разместить "контактные площадки"

- самостоятельное строительство домиков, общиной (большая часть базовых работ фундамент), по разработанному индивидуальному проекту
- земельные участки БЕЗ КОММУНИКАЦИЙ, по крайней мере без газа, электричество, централизованного водопровода
В границах населенных пункта/вне границ населенных пунктов

Больше информации в процессе КОНСТРУКТИВНОГО диалога
Найдутся единомышленники, сподвижники - ХОРОШО, но если не найдутся
ВСЕ РАВНО БУДУ РЕАЛИЗОВЫВАТЬ СВОЮ МЕЧТУ

ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ! ВМЕСТЕ МЫ СИЛА и многое можем

2

Re: Енергонезалежне котеджне містечко, як НАША життєва опора

В цій гілці обговорюємо загальні питання так би мовити організаційні, в інших профільних гілках(енергетика, енергосбереження, водопостачання і.т.д.)
на цьому чи інших профільних форумах, з посиланням на них (в цій гілці)

основний задум проекту:
- самоорганізація
- більшість робіт за можливістю робити самостійно
- оптимальна площа будівель, виходити з соціальних (неоподаткованих мінімумів)

3

Вам варто поспілкуватися з Володимиром Косенко (https://www.facebook.com/vkosenko2), він вже почав реалізацію подібного проекту: http://ecotown.com.ua/news/V-Ukrayini-b … nske-selo/

4

Мы, небольшой творческий коллектив из города Сумы, проводим исследования в развитие нового направления энергетики, которое преодолевает запреты Второго начала термодинамики. Действием физических полей вполне реально преобразовать энергию теплового движения рабочего тела в электрическую или механическую энергию. Это новые виды электрических двигателей и генераторов, тепловых насосов и воздушных турбин.

5

зараз починаємо будувати пасивний дім в Львові(вибираємо ділянку-поки робочий варіант Брюховичі(дуже красиве і елітне місце))-проект спарений котедж з 3-6 секцій,кожна по 150-180 метрів-проект сучасний,типу як біля сихівського мосту .Схема будівництво-залізобетонний каркас+заповнення стін целюлозною ватою 30 см+тепловий насос.Якщо когось цікавить купівля готового,інвестування чи консультації пишіть-www.facebook.com/profile.php?id=100002400713428

6

haiku написав:

Шукаю однодумців, бажаючих об'єднати свої зусилля, для гармонійного життя
НЕ відлюдництво / сектантство яке, а саме життя з мінімальними витратами.
За мотивами? Та хоч ізраїльських кібуц, з корекцією під Українські реалії
Оптимальне місце визначимо за підсумками дискусії, як варіант за тим звідки буде більшість учасників

Чим більше нас буде, тим простіше буде реалізувати наші прагнення (придбати, домогтися виділення землі)
Дана гілка буде основним майданчиком
На безлічі форумів / переважно будівельних /буду намагатись розмістити "контактні площадки"

- Самостійне будівництво будиночків, громадою (більша частина базових робіт фундамент), за розробленим індивідуальним проектом
- Земельні ділянки БЕЗ КОМУНІКАЦІЙ, принаймні без газу, електрики, зовнішнього водопостачання
У межах населених пункти / поза межами населених пунктів

Більше інформації в процесі конструктивного діалогу
Знайдуться однодумці - ДОБРЕ, але якщо не знайдуться...
ВСЕ ОДНО БУДУ реалізовувати свою МРІЮ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ! РАЗОМ МИ СИЛА, та багато чого можемо

для не совсем понимающих  - ДЕРЖАВНУ МОВУ

Ищу единомышленников, желающих объединить свои усилия, для гармоничной жизни
НЕ отшельничество/сектантство какое, а именно жизнь с минимальными затратами.
По мотивам? Да хоть израильских кибуц, с коррекцией под  Украинские реалии
Оптимальное место определим по итогам дискуссии, как вариант по тому откуда будет большинство участников

Чем больше нас будет, тем проще будет реализовать наши устремления (приобрести, добиться выделения земли)
Данная ветка будет основной площадкой
На множестве форумов/преимущественно строительных/, постараюсь разместить "контактные площадки"

- самостоятельное строительство домиков, общиной (большая часть базовых работ фундамент), по разработанному индивидуальному проекту
- земельные участки БЕЗ КОММУНИКАЦИЙ, по крайней мере без газа, электричество, централизованного водопровода
В границах населенных пункта/вне границ населенных пунктов

Больше информации в процессе КОНСТРУКТИВНОГО диалога
Найдутся единомышленники, сподвижники - ХОРОШО, но если не найдутся
ВСЕ РАВНО БУДУ РЕАЛИЗОВЫВАТЬ СВОЮ МЕЧТУ

ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ! ВМЕСТЕ МЫ СИЛА и многое можем

7

Ідея цікава!!! Ви звідки? Пишіть буде цікаво поспілкуватися!

8 Востаннє редагувалося haiku (2015-03-14 18:15:59)

petro14 написав:

Ідея цікава!!! Ви звідки? Пишіть буде цікаво поспілкуватися!

місто Київ, хочу вибратись за місто, далеко за місто

грошей  smile в мене, під мої забаганки
2к квартира у спальнику, біля ст. метро

будинок КАРКАСНА "юрта" - геодезичний купол, біля 100м2 /чисто моя забаганка, з традиційним кубізмом простіше/
у архітектурному стилі мінімалізм/хай-тек
PunBB bbcode test

класика минимализма
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

покрівля - дерев'яний ґонт (червоний канадійський кедр, чи що на кшталт того) за сутністю, більша частина зовнішньої поверхні купольного будиночку - покрівля 180м2
зате оздоблення фасаду відсутнє smile - "економія"

термоізоляція непрозорих загороджувальних (в моєму випадку - покрівля, перекриття 1-го поверху) не більше 0.15Вт/м2*К
орієнтовно покрівля+перекриття 1го поверху 235м2 ~ 1.5kWt

вікна, не більше 15-20м2 (глухі трикутні "мансардні") ~ 0.8kWt

хай йому грець стільки-ж ~ 2.3kWt, хоча буде менше, бо буде ґрунтовий повітряний теплообмінник

опалення площинне, теплі підлоги, стіни
мідною трубкою, у досить тонкому шарі глинисто-піщаної штукатурки
теплова помпа прямого випаровування/конденсації 3.5-4kWt(пряме випаровування під питанням -дискусійний момент)
на якому хладоні? та багато іншого, дискусійне питання

Гаряче водопостачання - на початку електр. бойлер, потім геліоколектори пласкі, скорше за все покупні /вітчизняного виробника

Питання в тому, що ДУЖЕ ЦІКАВО знайти ще з 10-100  людей
що бажають подібного
Побудувавши свою хатину, буду готовий допомогти побудуватись іншим (! відповідно до чинного законодавства)

9

У Львові проводяться регулярні зустрічі на тему створення екопоселень та енергозбереження. Група в Контактах - https://vk.com/energoposelennia

10

є пропозиції по землі, а також по будинкам. Будинки з клеєного брусу в лізінг
067 9183412 Володимир

11 Востаннє редагувалося haiku (2015-04-17 22:27:21)

vg196813 написав:

є пропозиції по землі, а також по будинкам. Будинки з клеєного брусу в лізінг
067 9183412 Володимир

озвучуйте  їх тут, до чього ці таємниці?

під мій задум необхідна недорога земля, в гарній місцині
чим клеєний брус, хто виробник?

12

Ділянки:
Броварський р-н, Гоголівська сільська рада, с.Зоря, 12 соток
кадастровий номер - 3221281600:04:010:0150

Броварський р-н, Літківська сільська рада, с.Літки, 12 соток
кадастровий номер - 3221284800:03:006:0134

Обухівський р-н, Підгірцівська сільська рада, с\т "Захист", 10 соток
кадастровий номер - 3223186800:07:019:00

брус готовиться в течении 6 м-в (технология), производство на западной Украине, собственник немец, оборудование и клей немецкий, они также посталяют брус в Германию - собирают дома. По телефону расскажу подробнее, возможно посмотреть и пощупать руками.

13

На базі Сумсьго державного університету реалізуєму некомерційний проект зі створення аналітичної системи щодо роботи, споживання, а також можливого продажу електроенергії, отриманої від сонця/вітра.

Можливо, хтось хоче використовувати систему в таких екомістах чи домашніх господарствах?

14

Вибачте за настільки відверту рекламу.
Не можу не запропонувати використовувати для будівництва СІП-панелі. Як не крути, а це найбільш теплозберігаюча технологія будинків.
Окрім того, швидкість, простота, і надіність підкупають.

Чому варто розглянути:
1) Енергоефективність(середні тепловтрати 40Вт/кв.м. в найхолоднішу п'ятиденку)
2) Швидкість вироблення і будівництва(середня здача для внутрішніх робіт 3 міс)
3) Простота будівництва(домокомплект має вигляд конструктора, маємо послугу "шефмонтажу", не потрібна будівельна техніка)
4) Не висока ціна (в середньому 2800грн/м.кв домокомплекту)
5) Ми - найбільший виробник домокомплектів в Україні(вже понад 750 домокомплектів по всій Україні)

Якщо виникнуть будь-які питання, звертайтеся.

З.І. Сам я працю в компанії тому що вірю: з подорожчанням енергоносіїв українці все більше будуватимуть екологічно й енергоефективно

15

Як ініціатор теми маю відповісти наступне.
Набереться команда однодумців, технологію будівництва - оберемо
Звісно ніякого примусу, хто яку технологію обере - особиста справа кожного

Зокрема буде необхідне:
- утеплення в 2-3 рази вище нормативного
- герметичність будівлі, пріоритет провітрювання через повітряний ґрунтовий теплообмінник
- т.звана сонячна архітектура (максимальне скління на південному фасаді)

Бажане максимальне використання місцевих матеріалів
Оптимальна енергоємність, та матеріалоємність
Можливість будівництва, як це раніше визначали - господарчим способом (тобто самостійно)

Особисто я схиляюсь, до каркасної методи
Органічних утеплювачів, рослинного походження
Глиняних штукатурок, підлог, площинного водяного опалення

16 Востаннє редагувалося Leonidovich (2015-05-05 08:38:02)

haiku написав:

Як ініціатор теми маю відповісти наступне.
Набереться команда однодумців, технологію будівництва - оберемо
Звісно ніякого примусу, хто яку технологію обере - особиста справа кожного

Зокрема буде необхідне:
- утеплення в 2-3 рази вище нормативного
- герметичність будівлі, пріоритет провітрювання через повітряний ґрунтовий теплообмінник
- т.звана сонячна архітектура (максимальне скління на південному фасаді)

Бажане максимальне використання місцевих матеріалів
Оптимальна енергоємність, та матеріалоємність
Можливість будівництва, як це раніше визначали - господарчим способом (тобто самостійно)

Особисто я схиляюсь, до каркасної методи
Органічних утеплювачів, рослинного походження
Глиняних штукатурок, підлог, площинного водяного опалення

Много схожих мыслей (лично для себя рассматриваю вариант дома из деревянных панелей с соломенным утеплителем). Готов участвовать. Имею инженерное образование, но могу стать и на подсобку. Проживаю в Киеве. Есть наработки по земельным участкам под Васильковом (красивые и чистые места, недорогие участки). Рассматриваю современный экодом как элемент современного экопоселения. Экопоселение как бизнеспроект с комплексным решением вопросов ЭКОЛОГИЯ - ЖИЛЬЕ - РАБОТА (в частности строительство тех же экодомов).
Помимо энергетической независимости важным моментом  являются финансовая, продовольственная и коммунальная независимость.
  Подробней при личном контакте. 1vc_bto@ukr.net

17 Востаннє редагувалося haiku (2015-05-08 00:25:53)

Leonidovich написав:

Много схожих мыслей (лично для себя рассматриваю вариант дома из деревянных панелей с соломенным утеплителем). Готов участвовать. Имею инженерное образование, но могу стать и на подсобку. Проживаю в Киеве. Есть наработки по земельным участкам под Васильковом (красивые и чистые места, недорогие участки). Рассматриваю современный экодом как элемент современного экопоселения. Экопоселение как бизнеспроект с комплексным решением вопросов ЭКОЛОГИЯ - ЖИЛЬЕ - РАБОТА (в частности строительство тех же экодомов).
Помимо энергетической независимости важным моментом  являются финансовая, продовольственная и коммунальная независимость.
  Подробней при личном контакте. 1vc_bto@ukr.net

шановний "Leonidovich" - то все  входить, у поняття СТАЛОГО РОЗВИТКУ / УСТОЙЧИВОГО РАЗВИТИЯ
але! БИЗНЕС, БІЗНЕС-ПРОЕКТ - вимовляти не варто

Наші бізнесмени, меценатів та благодійників, яких особисто я не знаю.
М'яко кажучи, дуже неохоче  виділяють кошти, на соціальні проекти.

Державні посадовці то окрема тема, якщо у людини буде своя їжа та житло
Як на людину впливати, за кілограм гречки, її голос на виборах не придбаєш

Якщо патякати, про БІЗНЕС ітп перед іноземними благодійниками
теж можуть не зрозуміти, бо вони фінансують не комерційні СОЦІАЛЬНІ проекти

Грошей на впровадження розумний мінімум - оптимум
В мене є житло в Києві, де досить часто дме вітерець з Бортничів... БСА аромати франції

Ще є краудфандінг, збір добровільних пожертв
під конкретний проект (але там ЗАВЖДИ велика конкуренція)

Як я бачу вихід? При відсутності значних коштів.
Збираємо команди однодумців, разом ми сила
Які бажають
Жити не так, як УСІ (поза "матрицею" великих мегаполісів).
Не бояться працювати на землі, я не кажу "вбиватись"
Звісно всі різні, якщо приєднаються які веб-дизайнери, вести сторінку містечка, забезпечити інформаційне забезпечення

Особисто в мене, вже є на прикметі 5-6 однодумців
частково рідня, друзі з навчання у військовому виші

Шукаємо облради, райради, сільради
Які погодяться виділити землю, в оренду/ у власність громади (без права продажу)
Зрозуміло, в 25-35км від більшості мегаполісів, буде дуже складно, майже неможливо.
Там для ОСГ максимум 2га

Сучасні котеджні містечка, з квадратно-гніздовим...плануванням, не подобаються

Багато людей збирати не потрібно, але націлених на РЕАЛЬНІ ДІЇ
З соціології наскільки пам'ятаю 30-40 однодумців, то максимум

Звісно, обов'язково з вами поспілкуюсь

18

Доброго дня!
Дуже цікава ваша тема, давно цікавлюсь цим питанням. Але запропонувати, або рекомендувати щось не можу тому, що не вивчав цю тему, лише маю ідеї в своїй голові.
В моїх їдеях створення так званного "хай-тек" села, яке б могло самостійно існувати та не залежити від капіталістичного світу.
Коштів на придбання свого житла не заробив, так як працюю на державу. Люблю працювати як головою так і рукамми. Маю інженерну освіту та досвіт роботи в енергетиці.

19 Востаннє редагувалося haiku (2015-05-13 23:07:20)

gayda31 написав:

Доброго дня!
Дуже цікава ваша тема, давно цікавлюсь цим питанням. Але запропонувати, або рекомендувати щось не можу тому, що не вивчав цю тему, лише маю ідеї в своїй голові.
В моїх їдеях створення так званного "хай-тек" села, яке б могло самостійно існувати та не залежити від капіталістичного світу.
Коштів на придбання свого житла не заробив, так як працюю на державу. Люблю працювати як головою так і рукамми. Маю інженерну освіту та досвіт роботи в енергетиці.

На мій погляд треба йти від простого.
Села вже є, занепадають від того,  що більшість громадян,на жаль мислить шаблонно та стереотипно.
Потрібна громада однодумців, бо дуже багатогранне завдання
одному не впоратись
Скільки однодумців, десь попадало на очі, що з психології
30-40 однодумців оптимум, більше починаються не конструктивні чвари /не є аксіомою

Зазвичай йдуть шляхом купівлі землі під забудову
Але, в межах населеного пункту, можна будувати не капітальні споруди, на землі ОСГ
взяти землю згідно закону, звісно в 30-40км від Києва, будь якого обласного центру "безкоштовної" землі, навіть ОСГ - нема
У кого є,  хоч яка узагальнена інфа, стосовно Київській області, інших областей України про села які на межі ліквідації, на шляху

Будівельні технології, мамин дідусь з звичайного свіже спиляного брусу побудував хатинку, у 1946році
на символічному бутовому фундаменті.
В хатині можна жити, досить комфортно й дотепер - 70 років хаті
З тих пір багато чого змінилось.
Тоді не було розвинуте каркасне будівництво, ніхто не утеплював будинки ітд ітп
Бо дрова, для опалення виписували в колгоспі

Що робити за містом? а в місті люди, що роблять? - ЖИТИ

Повна автономія, то утопія
Максимально автономія, цілком реальна

далі буде:) про гроші
Якщо коротко, зарубіжні банки, бо в них кредитування можливе під 7-8%, а не... 28-30%
венчурні, благодійні фонди та інше
Чесно кажучи одному... мізки "закипають
Більшість що там сторонніх людей, рідних не розуміє

Навіщо тобі, живи як усі... у залізобетонних мурашниках

20

Вчера наткнулся на один очень интереснй документ, бизнес-план пректа "ЭКО-ПОСЕЛОК", 2005 года.
Если интересно посмотрите. Хочу услышать мнение других людей.
http://www.nanopowder-technology.com/ge … NlLnBkZg==

21

Ответ на Ваш вопрос:
"У Львівській області налічують 138 сіл із населенням менш як 50 осіб. Про демографічні зміни в регіоні розповідає Таїсія Фалатюк з обласного управління статистики.

Де населення скорочується швидше — у селах чи містах?

— У селах, приблизно в 2,4 раза. Кількість народжених на тисячу жителів у селах становить 12,3. У містах — 10,6. Але в селах більше людей помирають. Торік показник смертності там становив 16,4 порівняно з 10,8 у містах. Приріст населення в селах із кожним роком зменшується.

Чи вплинула на ці показники криза?

— Після перепису населення 2001 року ми спостерігали збільшення рівня народжуваності — як у містах, так і в селах. Тепер уперше за останні дев'ять років — невеликий спад. Якщо 2001-го в сільській місцевості області народилися 9975 немовлят, то 2009-го — 12 873, а 2010-го — 12 324. У першому півріччі 2011-го кількість народжених також зменшилася — 5888 осіб. Це на 200 менше, ніж за той же період минулого року.

Де народжують найбільше?

— У селах Сколівського, Турківського, Яворівського та Жовківського районів. Найменше — у Бродівському, Золочівському, Радехівському, Жидачівському, Стрийському та Городоцькому. Там рівень народжуваності нижчий за 11 немовлят на тисячу населення. Найбільше похоронів було в селах Перемишлянського, Жидачівського, Буського районів, найменше — у Миколаївському та Яворівському. Знайти закономірність складно. Яворівський район завжди давав високі показники. Можливо, це пов'язано з тим, що там розташовані військові частини, відповідно більше молодих людей. Лідером із народжуваності традиційно є Турківщина. Мабуть, впливає віддаленість від великих міст, хороша природа.

Багато в області вимираючих сіл?

— На 2009 рік було 138 сіл із населенням менше 50 осіб. Найбільше — у Золочівському та Жовківському районах. Найменше — у Сколівському. Також у нас є два села без жителів — це Поляни Жовківського району та Мала Хвороща Самбірського."

Якщо пошукати то можна таких знайти безліч.
Я сам родом з Котовського району Одеської області і поселень, що вимирають в окрузі стає все більше та більше.

22

Те, кто реально готов (а не просто мечтает) приступить к действиям по реализации экопроекта, предлагаю связаться и провести встречу. Уже в этом году можно  недорого преобрести земельные участки под в пределах 30-40 км от Киева, и даже начать строительство. Поверте, "бесплатное" получение земли - очень долгий и далеко не бесплатный процесс. Реально, для начала реализации проекта, нужно 5-6 человек готовых работать не только головой, выдвигая различные идеи, но и руками. Если првильно строить планы, ставить реальные задачи и правильно определять приоритеты, то можно приступать и при ограниченных средствах. Определитесь, готовы ли Вы уделять достаточно времени на воплощение проекта, готовы ли Вы к переселению для жизни и работы в селе. Остальные вопросы решаемы. Если да, то пишите. Подробности при личном контакте.

23

Это все хорошо то что вы пишете, но если учесть что я живу и работаю в Одессе то это все проблематично.
Для того чтобы это реализовать нужно иметь некий доларовий запас, которий позволить выделить время для реализации данного проекта. Но его к сожалению нет.
Основным вопросом все равно остаються деньги. Тоесть нужно искать инвесторов. Но для того что бы его найти нужно ему что то предложить. Тоесть создать свой бизнес план, которий позволит воплотить проект в жизнь.

24 Востаннє редагувалося haiku (2015-05-14 14:08:24)

gayda31 написав:

Это все хорошо то что вы пишете, но если учесть что я живу и работаю в Одессе то это все проблематично.
Для того чтобы это реализовать нужно иметь некий доларовий запас, которий позволить выделить время для реализации данного проекта. Но его к сожалению нет.
Основным вопросом все равно остаються деньги. Тоесть нужно искать инвесторов. Но для того что бы его найти нужно ему что то предложить. Тоесть создать свой бизнес план, которий позволит воплотить проект в жизнь.

Так все в наших в частности ваших руках
Если сел, где "жизнь умирает" довольно много, найдите наиболее приемлемое
вашей ВОЗМОЖНОЙ команде единомышленников
Разумеется, один в поле не воин

Может на вашу теперешнюю работу, из деревушки в пригороде.
Можно будет добираться и на велосипеде/электро-велосипеде ездить? Регион южный
60км проехать 3-4кВт*ч, считанные гривни

Кредит? к нашим банкирам и гос. чиновникам идти... практически бессмысленно.
Хотя я безусловно попробую.
Проскальзывала инфа о японских кредитах, под сокращение выбросов СО2
там % символический 0,1%...
Там все не могут потратить... на указанные цели несколько сот млн. долл
Безусловно, под такие проекты, потребуют толковый бизнес-план

Выходов на заграничных благотворителей и заемщиков (там кредиты дешевле в разы!) у меня пока нет
Одно дело прийти и с бухты барахты просить денег.
Иное дело, когда уже есть коллектив, выкуплены за реальные деньги старые избушки в каком селе
(по остаточной стоимости, а не рыночной - рынка там нет)
Организовано некоммерческое партнерство

Под лежачий камень вода не течет!

Мне наиболее подходят регионы Киевщина, Житомирщина, Винитчина, Черниговщина
/в 2х последних регионах черноземы изумительные

25

В моей ситуации самым правильним решением будет создание толкового бизнес-плана и поиск заграничных благотворителей и заемщиков. Просто хотелось бы иметь команду которая бы могла с этим. Я не боюсь работи, просто по натуре такой человек которому для продуктивной работи необходимо альтернативное мнение, с которим с корее всего не соглашусь и напрягу свои извилины чтоб доказать свою правоту.
Вот имено созданием команды хочу заняться, так для создания проекта нужны специалисты многих сфер:
- строительство;
- энергетика;
- юридическая сторона;
- ну и конечно финансисты и економисты.