1

Тема: Які дозволи потрібні для встановлення вітрогенератора?

Доброго дня, колеги.
Хочу зробити саморобний вітрогенератор для власного будинку.
Але чув що саме для встановлення вітряків потрібно брати якісь дозволи...
Хто з цим стикався? Де потрібно брати дозволи і які? Яка послідовність?
Буду вдячний за відповідь.

2

Re: Які дозволи потрібні для встановлення вітрогенератора?

По темі не підскажу - ще не взнавав. На яку швидкість вітру ви розраховуєте?

3

sergkots написав:

По темі не підскажу - ще не взнавав. На яку швидкість вітру ви розраховуєте?

Середню швидкість вітру назвати не можу. Навколо високих дерев і будинків нема, на даху завжди вітряно.
Хочу зробити вітряк з автомобільного генератора - в Інтернеті багато детальних інструкцій.

Але для початку хочу взнати, чи можна мені буде його взагалі використовувати на будинку, щоб не получилось, що я даремно потратив час та працю.
В інтренет-магазинах продавці вітряків кажуть, що дозволів не потрібно. Але я чув, що якраз саме для вітрогенераторів потрібно чи то дозвіл, чи то якісь документи....

Або підкажіть в яку службу мені потрібно піти, щоб це вияснити....

4

На скільки знаю то дозволів дійсно не потрібно. Краще напевно вас в архітектурі проконсультують. Швидкість вітру визначте хоча б приблизно - від цього залежатиме конструкція вітряка (розрахунок лопатей). Якщо швидкість середня 4-5 м/с традиційні будуть мало ефективні. Я десь зустрічав таблицю для визначення швидкості вітру від різних ознак - дим, гілки дерев і т. д.

5

Питання ще й досі відкрите...
Вітрогенератори можна встановлювати без будь-яких дозволів?

6

Якщо нічого не змінилось то до 75 кВт потужності та до 30 м висоти дозвола не потрібні.

7

sergkots написав:

Якщо нічого не змінилось то до 75 кВт потужності та до 30 м висоти дозвола не потрібні.

Саме тому і цікавлюсь, чи нічого не змінилося...

8

Не чув. Здається, що ні. Ось більше інфи:
http://ibud.ua/ua/statya/vetrogeneratory-3041
http://ecost.lviv.ua/ru/putanna.html#113
http://www.energy-efficient.kiev.ua/node/5973

9

А якщо потужність більше 75 кВт? І як вони взнають потужність, якщо вітряк саморобний.
Та і, цікаво, хто взагалі цими питаннями займається?

10

Pasha.Khvost написав:

А якщо потужність більше 75 кВт? І як вони взнають потужність, якщо вітряк саморобний.
Та і, цікаво, хто взагалі цими питаннями займається?

Розумний може прикинути приблизний діаметр вітряка - від цього залежить максимальна потужність. При 10 м/с потрібно близько 20 м в діаметрі. При 5 м/с він теоретично може видавати лише близько 9 кВт. Далі можуть морочити голову різними писульками.

11

sergkots написав:

...можуть морочити голову різними писульками.

Хто саме? Податкова? Обленерго? Управління з питань радіочастот? Яка служба цим  займається?

12

В зеленому тарифі для населення вказано, що до 10кВт це домогосподарство, а більше - потрібна ліцензія. Можливо з вітром так само?

13

10 кВт це для сонячних батарей при продажу електроенергії. Хочете для себе більше - будь ласка, але держава буде викупляти до 10 кВт встановленої потужності. Дивитись здається будуть на потужність інвертора. А по вітряках знайшов лише такі обмеження: до 75 кВт та до 30 м. І держава вітроенергію не викупляє.

14 Востаннє редагувалося haiku (2015-02-18 14:21:51)

Якщо наприклад  у 10-100 домогосподарств, потужність кожного будинкового 1-3кВт
надлишки держава викупати буде? Чи в нашій державі це... ще та проблема??

Чи в нас вітрогенерація  не "зеленотарифна"...?

15

haiku написав:

Якщо наприклад  у 10-100 домогосподарств, потужність кожного будинкового 1-3кВт
надлишки держава викупати буде? Чи в нашій державі це... ще та проблема??

Чи в нас вітрогенерація  не "зеленотарифна"...?

Якщо ці вітряки будуть працювати як одна юрособа, наприклад, енергетичний кооператив, тоді можна отримувати зелений тариф. Це дуже цікава схема, яка теоретично можлива в Україні. Але для юросіб і таких потужностей треба проходити процедуру ліцензування, стати учасником оптового ринку енергії, і т.п. Це зовсім інший рівень.

Для приватних осіб поки що є зелений тариф лише для сонячних станцій на фасадах чи дахах приватних будинків. До 10 кВт потужності по інвертору. Хоча зараз на розгляді законопроект про підвищення максимуму до 16 кВт і додання туди вітрогенераторів. Подивимося.
В будь-якому разі, я не великий прихильник вітряків на приватних ділянках. Це складніше з дозволами, та й вимагає постійного сервісу і т.п. А сонячні панелі поставив, і чисть лише іноді.

16

maksymbabaev написав:

Це складніше з дозволами...

Дозволів не потрібно до 75 кВт потужності та 30 метрів висоти.

17

Тепер (з липня 2015р) можна і енергію вітру приватним домогосподарствам віддавати за зеленим тарифом!